W Tułowicach odbył się Międzynarodowy Turniej Judo

Hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II była areną zmagań judoczek i judoków z Polski, Czech i Ukrainy. W imprezie odbywającej się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego uczestniczyło 227 młodych sportowców, w tym z klubów z województw: śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego – GKS Czarni Bytom, Budowlani Sosnowiec, Ikizama Radzionków, UKS MOS Będzin, UKS Głogów, UKS Chmielowice, UKS Tułowice, UKS Okay Opole, AZS Opole, TS Gwardia Opole i Mizuka Opole. Najmłodsi rywalizowali w Funny Judo, natomiast starsi stoczyli pasjonujące walki na trzech matach w kategoriach U-9, U-11, U-13 i U-15. Emocji nie brakowało. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, medalami i okolicznościowymi kubeczkami, a najlepsi ze starszych kategorii również pucharami.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, sędziom, wolontariuszom oraz kibicom za stworzenie niesamowitej i przyjaznej atmosfery.
Gospodarzem sportowego wydarzenia był klub UKS Tułowice, zaś organizatorem Okręgowy Związek Judo w Opolu.
Turniej współfinansował Samorząd Województwa Opolskiego, a wsparcie udzielił Samorząd Tułowic.

Autorzy zdjęć: Wojciech Wojnar i Piotr Kumiec.
Data dodania: 03 cze 2026