Złoto Fabrycjusza Tarkowskiego w Mistrzostwach Polski Juniorów

Opolskie Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo przeszły do historii. W hali Stegu Arena przez dwa dni młodzi zawodnicy z całej Polski mieli okazję zmierzyć się ze sobą, walcząc o tytuł mistrza w swoich kategoriach wagowych. Znakomicie zaprezentował się broniący mistrzowski tytuł Fabrycjusz Tarkowski (KJ AZS Opole). Podopieczny trenera Bartosza Dobranowskiego wygrał 5 walk w kategorii -81 kg, w tym 4 przed czasem. W finale pokonał w dogrywce Szymona Panka (Polonia Rybnik). Drugi z reprezentantów opolskiego klubu Gracjan Lubasiński przegrał walkę w kategorii -73 kg w fazie eliminacyjnej i odpadł z turnieju.

W niedzielę po zakończeniu zawodów indywidualnych do rywalizacji o drużynowe mistrzostwo Polski przystąpiły zespoły złożone z zawodniczek i zawodników w kategorii Mixed Teams Województw.

– Cieszy nas to, że po raz kolejny udało się zorganizować w Opolu turniej rangi mistrzowskiej. To były udane zawody. Zmagania młodych judoczek i judoków stały na wysokim poziomie sportowym. Wiele walk było niezwykle emocjonujących, a rozstrzygnięcia zapadały w doliczonym czasie. Jesteśmy dumni z wyniku osiągniętego przez Fabrycjusza Tarkowskiego, który poprzez obronę tytułu potwierdził swój nieprzeciętny talent. – podsumował Tomasz Błach, prezes Okręgowego Związku Judo w Opolu.

Organizację turnieju wysoko ocenili członkowie zarządu Polskiego Związku Judo z prezesem Jackiem Zawadką na czele.

Imprezę Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Opolskiego.

Patronat medialny udzielili: Tygodnik O!polska, Radio Opole i TVP3 Opole.

Organizatorzy: TS Gwardia Opole i Okręgowy Związek Judo w Opolu.

WYNIKI oraz zapis transmisji

Autorzy zdjęć: Piotr Kumiec i Andrzej Klimek – Opole, 23-24.03.2024

Data dodania: 27 mar 2024