Złoto i brąz łupem opolskich judoków podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019

Dwa medale wywalczyli judocy KJ AZS Opole podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019. Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych zgromadziły na starcie 270 uczestników z całej Polski, a areną ich zmagań była hala sportowa w Chęcinach koło Kielc. Kategorię wagową +90 kg zdominował Andrzej Radzik, który stanął na najwyższym stopniu podium. Podopieczny trenera Jerzego Dodziana stoczył cztery walki i wszystkie wygrał przed czasem. Świetnie spisała się Emilia Gonsior, która zdobyła brązowy medali w kategorii wagowej -70 kg. Zawodniczka trener Anny Chodakowskiej stoczyła w cztery walki, z czego trzy wygrała przed czasem.

Bez powodzenia walczył Filip Salkiewicz, natomiast z powodu kontuzji z zawodów została wycofana Amelia Konfisz. W turnieju startowały także judoczki z klubu TS Gwardia Opole, Wiktoria Pawlak (kat. wag. -63 kg) i Agnieszka Brachman (kat. wag. -57 kg), które stoczyły po trzy walki, ale każda z nich zdołała rozstrzygnąć na swoją korzyść tylko jeden pojedynek.

Data dodania: 29 kw. 2019