Zagłosuj na „Zdrowie w ruchu” – ofertę zgłoszoną przez TS Gwardia Opole do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego

„Zdrowie w ruchu” to oferta zgłoszona przez TS Gwardia Opole do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego, która jest skierowana przede wszystkim do opolskiego środowiska judo, jednakże będzie ona realizowana jeżeli uzyska odpowiednie wsparcie, dlatego zachęcamy całe nasze środowisko do głosowania, które potrwa do 25 kwietnia br. – głosowanie odbywa się TUTAJ.

Wśród wymienionych organizacji należy zaznaczyć: Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole (przedostatnia pozycja na liście) i wypełnić rubryki. Na podany nr tel. zostanie przesłany kod zatwierdzający, który pozwoli zakończyć proces głosowania. Całość zajmuje ok. 3 min. Zaangażujcie w to również swoich najbliższych i znajomych – to bardzo ważne, bowiem liczy się każdy głos!

Szczegóły oferty.
Europejski Budżet Obywatelski to pierwszy tego typu projekt w Europie, który pozwoli dorosłym mieszkańcom Opolszczyzny na zdobycie nowych kwalifikacji i kompetencji przydatnych na rynku pracy. Organizacje pozarządowe województwa opolskiego zaangażowały się, by pomóc mieszkańcom regionu w zdobyciu nowych umiejętności. Do realizacji zostaną wybrane zadania zgłoszone przez organizacje pozarządowe, które uzyskają największą sumę punktów z oceny merytorycznej i trwającego głosowania mieszkańców.
Oferta „Zdrowie w ruchu” związana jest z przeprowadzeniem kursu na terapeutę ruchowego. Jest to pomost pomiędzy fizjoterapią, a treningiem. Terapeuta ruchowy posiada solidną wiedzę na temat anatomii, fizjologii i funkcjonowania ludzkiego ciała, a także mechanizmów działających w przypadku urazów i przeciążeń aparatu ruchu. Posiada umiejętności przeprowadzenia pełnej diagnostyki opartej na rzetelnym wywiadzie, a poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych potrafi zaprogramować kompleksową terapię ruchową. Posiada warsztat i narzędzia pozwalające na pracę z osobami zarówno przed, jak i po operacjach ortopedycznych, kobietami w okresie okołoporodowym, osobami z zaburzeniami wad postawy, osobami dotkniętymi zespołami bólowymi, najczęstszymi jednostkami chorobowymi, a także permanentnym stresem. Dobry terapeuta ruchowy potrafi realnie zmienić jakość życia i funkcjonowania swoich podopiecznych realizują ich cel poprawy sylwetki, kondycji, czy dobrego samopoczucia równolegle wraz z powrotem do sprawności fizycznej i zdrowia.

Data dodania: 14 kw. 2022