Światowy Dzień Judo 2023 pod hasłem: PRZYPROWADŹ PRZYJACIELA

Światowy Dzień Judo corocznie odbywa się 28 października, który jest upamiętnieniem urodzin Jigoro Kano (1860), założyciela judo, jednej z najczęściej uprawianych dyscyplin sportowych na świecie i jest organizowany od ponad dziesięciu lat przez Międzynarodową Federację Judo. Jest to dzień poświęcony judo i wartościom, które nasz sport przekazuje społeczeństwu. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku. Każdemu świętu towarzyszą motywy przewodnie, które związane są z filozofią judo. W poprzednich latach były to: INCLUSION – INKLUCJA (2022),  SOLIDARITY – SOLIDARNOŚĆ (2021), STRONGER TOGETHER – RAZEM SILNIEJSI (2020), PLANT A TREE – ZASADŹ DRZEWO (2019), FRIENDSHIP – PRZYJAŹŃ (2018), COURAGE – ODWAGA (2017), JUDO FOR THE WORLD – JUDO DLA ŚWIATA (2016), UNITY – JEDNOŚĆ (2015), HONOUR – HONOR (2014), PERSEVERANCE – WYTRWAŁOŚĆ (2013), JUDO FOR ALL – JUDO DLA WSZYSTKICH (2012) i RESPECT – SZACUNEK (2011). W 2023 roku hasłem przewodnim jest: BRING A FRIEND – PRZYPROWADŹ PRZYJACIELA.

Koncepcja jest prosta, w dniach poprzedzających Światowy Dzień Judo i następnych zaproś przyjaciół, krewnych i znajomych, aby przyszli i poćwiczyli z tobą judo. Skorzystaj z okazji, aby porozmawiać o naszym sporcie, jego historii i wartościach (uprzejmości, odwadze, uczciwości, honorze, skromności, szacunku, samokontroli i przyjaźni). Niektórzy z Twoich znajomych będą szczęśliwi, gdy odkryją Twoją pasję do sportu. Niektórzy będą chcieli kontynuować naukę i dowiedzieć się więcej, podczas gdy inni po prostu będą wiedzieć, co to jest i pewnego dnia mogą przyprowadzić swoje dzieci.

Obecnie więcej niż 40 milionów ludzi codziennie uprawia judo na całym świecie.

Z okazji Światowego Dnia Judo wszystkim trenerom, działaczom i sędziom klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Judo w Opolu i nie tylko, składamy podziękowanie i uznanie za walne przyczynianie się do rozwoju naszej dyscypliny sportu, zaś zawodnikom życzymy wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów i wielu sukcesów sportowych.

Data dodania: 29 paź 2023