Sukces sportowy i organizacyjny opolskich Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Judo

Stolica naszego województwa przez trzy dni gościła ponad 220 judoczek i judoków z całego kraju, którzy walczyli na trzech matach w opolskiej hali Gwardii o mistrzowskie medale.
W miniony piątek i sobotę odbyły się 61. Indywidualne Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów. W gronie rywalizujących sportowców nie mogło zabraknąć przedstawicieli gospodarzy, których reprezentowały judoczki TS Gwardia Opole oraz judocy KJ AZS Opole.

Wspaniały powrót na tatami zaliczył Tomasz Kowalski. Podopieczny trenerki Anny Chodakowskiej w pięknym stylu zdobył medal z najcenniejszego kruszcu w kategorii -66 kg.

Świetnie zaprezentował się także Tomasz Szczepaniak, który wywalczył srebrny medal w kat. -90 kg.

Spośród naszych zawodników punktowane miejsca zdobyli: Dominika Błach, która była 5. w kat. -63 kg oraz Bartosz Dobranowski i Jakub Pankowski – obaj 7. miejsce w kat. -66 kg.
KJ AZS Opole dzięki uzyskanym wynikom swoich judoków zajął czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw, trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej mężczyzn oraz czwarte w klasyfikacji punktowej.

W niedzielę odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów. Niestety, do rywalizacji wśród pań nie przystąpiła ekipa TS Gwardia Opole, a przyczyniły się do tego kontuzje odniesione w zawodach indywidualnych przez dwie judoczki wcześniej zgłoszone do składu opolskiej drużyny. Natomiast męska drużyna KJ AZS w pojedynku o trzecie miejsce uległa KS Gwardia Warszawa.

Oba mistrzowskie turnieje, którym patronował Marszałek Województwa Opolskiego, zostały zorganizowane i sprawnie przeprowadzone przez Okręgowy Związek Judo w Opolu, a prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka wystawił im najwyższą notę.