„Solidarność” hasłem Światowego Dnia Judo 2021

Zbliża się wielkie, doroczne spotkanie edukacyjne rodziny judo, oparte na wartościach judo. 28 października 2021 r. miliony judoków na całym świecie spotkają się, aby świętować Światowy Dzień Judo. W tym roku wybrany został temat „SOLIDARNOŚCI”, który będzie przyświecał wszystkim prowadzonym akcjom. Celebrowanie solidarności między narodami ponad różnicami jest częścią nadziei na lepszą przyszłość, którą społeczność judo pragnie promować.

Światowy Dzień Judo jest dniem świadomości o judo i jego wartości. Został ogłoszony przez Międzynarodową Federację Judo, a obchodzony w rocznicę urodzin profesora Jigoro Kano, twórcy judo.

Mistrz Jigoro Kano w 1882 roku założył Kodokan – pierwszy w historii ośrodek kształcenia judo, który jest fundament naszej dyscypliny. Judo, to jedna z najczęściej uprawianych dyscyplin sportowych na świecie. Obecnie więcej niż 40 milionów ludzi na całym świecie trenuje judo.

Każdemu świętu towarzyszą motywy przewodnie, które związane są z filozofią judo. W poprzednich latach były to: RAZEM SILNIEJSI – STRONGER TOGETHER (2020), ZASADŹ DRZEWO – PLANT A TREE (2019), PRZYJAŹŃ – FRIENDSHIP (2018), COURAGE – ODWAGA (2017), JUDO FOR THE WORLD – JUDO DLA ŚWIATA (2016), UNITY – JEDNOŚĆ (2015), HONOUR – HONOR (2014), PERSEVERANCE – WYTRWAŁOŚĆ (2013), JUDO FOR ALL – JUDO DLA WSZYSTKICH (2012) i RESPECT – SZACUNEK (2011).

Światowy Dzień Judo jest okazją, aby w sposób szczególny uczcić święto naszej olimpijskiej dyscypliny w klubach z razem z zawodnikami, przeprowadzić akcje promocyjne lub realizować inne pomysły, do czego gorąco zachęcamy.

Z okazji Światowego Dnia Judo wszystkim trenerom, działaczom i sędziom klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Judo w Opolu i nie tylko, składamy podziękowanie i uznanie za walne przyczynianie się do rozwoju naszej dyscypliny sportu, zaś zawodnikom życzymy wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów i wielu sukcesów sportowych.

 

www.worldjudoday.com

 

Data dodania: 25 paź 2021