Rewelacyjny start opolskich judoków w II Ogólnopolskim Turnieju Olimpiad Specjalnych

Znakomity wynik osiągnęli judocy z niepełnosprawnościami, którzy reprezentowali region opolski podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Olimpiad Specjalnych. Impreza odbyła się w Nadarzynie koło Warszawy. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy zgodnie z nabytymi umiejętnościami sportowymi. Nasi wojownicy pokazali się z jak najlepszej strony. Zaprezentowali hart ducha, niezłe wyszkolenie i wolę walki, a w konfrontacji z rywalami okazali się bardzo skuteczni. Dorobek medalowy jest imponujący. Złote medale wywalczyli: Fabian Szymaniec, Krzysztof Wieczorek i Daniel Przybyła (wszyscy TS Gwardia Opole). Brązowe medale padły łupem Marty Telesz, Artura Piechy (oboje UKS Okay Opole) oraz rywalizującego w kategorii ne-waza Piotra Stelmacha (TS Gwardia Opole). Dzielnie walczył także Dominik Wilczek (TS Gwardia Opole), któremu niewiele zabrakło, aby znaleźć się w strefie medalowej i ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem w zawodach. Grupą judoków z regionu opolskiego opiekował się trener Lesław Licznar, który nie krył radości z ich postawy na macie.
– Systematyczna i dobra praca prowadzona w opolskich klubach musiała przynieść owoce, jednak uzyskany wynik podczas tego turnieju przerósł nasze oczekiwania. Jestem szczęśliwy z postawy wszystkich naszych judoków. Z pewnością wywalczone medale będą dla nich motywacją do dalszej pracy i jednocześnie zachęcą inne osoby z niepełnosprawnościami do uprawiania pięknej dyscypliny sportu, jaką jest judo – podsumował trener Lesław Licznar.
Opolanie osiągnęli bardzo dobry wynik sportowy i tym samym spowodowali, że jesteśmy zaliczani do liczących się ośrodków w Polsce zajmujących się szkoleniem judoków z niepełnosprawnościami.

Zdjęcia przekazane przez Janusza Pawlaka

Data dodania: 27 maja 2019