Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Opolu zainauguruje tegoroczny sezon judo

Organizowanie zawodów sportowych w czasach pandemii to nie lada wyczyn, ale tego wyzwania podjęli się działacze Towarzystwa Sportowego Gwardia Opole, którzy PUCHAREM POLSKI Juniorek i Juniorów otworzą sezon judo w naszym kraju, ponieważ jest to pierwsza impreza ujęta w tegorocznym kalendarzu Polskiego Związku Judo. Turniej odbędzie się w sobotę 27 lutego w hali Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Gwardia”. Do stolicy naszego województwa przyjadą młodzi zawodnicy z całej Polski, którzy walczyć będą na trzech matach. Do rywalizacji przystapią również judocy z opolskich klubów – KJ AZS Opole i TS Gwardia Opole.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne oraz w obawie o zdrowie uczestników impreza zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności.

Judo w naszym regionie, dzięki całemu opolskiemu środowisku judo, staje się sportem coraz popularniejszym, o czym świadczy liczba ćwiczących osób w klubach oraz powstanie nowych ośrodków, co zostało zauważone przez władze samorządowe.

Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo uzyskał wsparcie Samorządów Województwa Opolskiego i Miasta Opola oraz został objęty Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola.

 

KOMUNIKAT ZAWODÓW i REGULAMIN

 

Data dodania: 10 lut 2021