Prezydent Opola spotkał się z judokami

We wtorek 7 listopada br. w sali judo KJ AZS Opole odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego z zawodnikami klubów KJ AZS Opole i UKS OKAY Opole. W spotkaniu uczestniczyli także urzędnicy z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Opola oraz Departamentu Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, a także kierownictwo Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.
Była to okazja przedstawienia tegorocznych medalistów Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieży, Juniorów, Kadetów i Młodzików, którzy w roku 2017 dla Opola i Opolszczyzny zdobyli łącznie 11 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 6 brązowych (nie licząc medali zdobytych w rywalizacji drużynowej) oraz medalistów ogólnopolskiego turnieju judo osób niepełnosprawnych.
Przedstawiciele poszczególnych grup treningowych poprzez krótkie pokazy zaprezentowali symboliczną „ścieżkę rozwoju” od przychodzącego do klubu dziecka, najczęściej przedszkolaka, aż po medalistę mistrzostw Polski, Europy czy świata. Prezentację zakończył pokaz NAGE NO KATA w wykonaniu tegorocznych finalistów Mistrzostw Polski seniorów Tomasza Kowalskiego i Tomasza Szczepaniaka.
Dzięki takiej prezentacji gospodarz Opola miał sposobność bliżej poznać judo i przyjrzeć się pracy, jaka wykonywana jest w opolskich klubach na rzecz lokalnej społeczności.
Wierzymy, że Pan Prezydent będzie teraz częściej gościć na imprezach organizowanych przez opolskie środowisko judo.

Źródło: www.facebook.com/judoopole/
Zdjęcie: archiwum klubowe KJ AZS Opole

Galeria zdjęć -> http://ozjo.opole.pl/galeria/spotkanie-prezydenta-opola-judokami-kj-azs-opole-uks-okay-opole-07-11-2017/

Data dodania: 09 lis 2017