W Opolu odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów

Puchar Polski w Judo w kategorii juniorskiej zgromadził w Opolu rekordową liczbę blisko 200 uczestników reprezentujących 63 kluby z całej Polski oraz z czeskiego JK Ołomuniec. Impreza odbyła się w hali sportowej Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Gwardia”. Sportowcy rywalizowali na trzech matach, a wśród nich nie zabrakło przedstawicieli opolskich klubów. Najlepszy wynik osiągnął Paweł Tylek (KJ AZS Opole), który stanął na drugim stopniu podium w kategorii wagowej -60 kg. Z dobrej strony pokazała się Wiktoria Pawlak (TS Gwardia Opole) wywalczając piąte miejsce w kategorii -63 kg. Taki sam wynik osiągnął Dominik Jaworski w kategorii +100 kg, natomiast Mateusz Kozłowski był siódmy w kategorii -73 kg (obaj KJ AZS Opole). Pozostali opolscy judocy choć stoczyli wiele pasjonujących walk, to jednak zajęli dalsze lokaty.

Turniej zyskał pochlebne recenzje i został wysoko oceniony przez Juliusza Kowalczyka, wiceprezesa Polskiego Związku Judo, który stwierdził: – Ta impreza, jak zawsze w Opolu, zorganizowana jest na najwyższym poziome. Cieszymy się, że możemy tu wszyscy znowu zawitać.

Opolskie zawody były ważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Juniorów, które za dwa tygodnie zostaną rozegrane w Kątach Wrocławskich.

Imprezę zorganizował Okręgowy Związek Judo w Opolu przy wsparciu klubów TS Gwardia Opole oraz KSW Opole.

Zadanie zostało współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego i Miasto Opole.