Opolskie święto judo w Stegu Arenie – VII edycja Memoriału Edwarda Faciejewa

Dwudniowa impreza przeprowadzona w hali Stegu Arena w pierwszy grudniowy weekend, w efektowny sposób zakończyła tegoroczny sezon judo w województwie opolskim.

W sobotę odbył się turniej dzieci i młodzieży w ramach finałowego rzutu International Judo League. W zmaganiach wzięło w udział prawie 400-stu młodych zawodników z 34 klubów z Polski, Czech i Słowacji w grupach wiekowych U11, U13, U15 i U17. Nazajutrz na matach rywalizowały dzieci młodsze z grup U9 i U7 oraz osoby z niepełnosprawnościami w ramach Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego Osób z Niepełnosprawnościami w Judo. W tych zawodach uczestniczyli judocy z upośledzeniem umysłowym we wszystkich stopniach upośledzenia, z niepełnosprawnością ruchową, z niepełnosprawnością sprzężoną, którzy reprezentowali kluby z Gdańska, Elbląga, Warszawy oraz z województwa opolskiego.

Organizatorami VII edycji Memoriału Edwarda Faciejewa były kluby KJ AZS Opole oraz UKS Okay Opole. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Prezydent Miasta Opola. Zawody były współfinansowane przez Samorządy Województwa Opolskiego i Miasta Opola oraz wsparte przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu – Jednostka Samorządu Województwa Opolskiego, ze środków PFRON.

Foto: Andrzej Klimek, Grzegorz Matkowski oraz z profilu JUDO AZS Opole

 

GALERIA ZDJĘĆ

Data dodania: 06 gru 2022