Opolski judoka złotym, srebrnym i brązowym medalistą Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2019

Wspaniała wiadomość nadeszła ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie trwają Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych (14-21.03.2019).
Krzysztof Wieczorek, judoka klubu TS Gwardia Opole, w niedzielę zdobył złoty medal we wrotkarstwie, wygrywając z dużą przewagą nad rywalami wyścig na dystansie 300 metrów i dla niego został odegrany Mazurek Dąbrowskiego. Dwa dni wcześniej był drugi w wyścigu na 100 metrów i odebrał srebrny medal. Natomiast do dwóch medali indywidualnych dorzucił trzeci, tym razem w sztafecie – wspólnie z Patrycją Scheibe wyjeździł medal brązowy na dystansie 100 metrów. Naszym wrotkarzem podczas zawodów opiekowała się Pani Joanna Bek.
Gospodarze igrzysk przyznali Polsce tylko dwa miejsca w judo, które zostały zajęte przez innych zawodników, Angelikę Stachowiak i Marcina Liszcza – oboje również spisali się świetnie wywalczając srebrne medale. Opolanin bardzo chciał wystartować w światowej imprezie, dlatego zdecydował się spróbować sił w innej dyscyplinie i ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Przebrnął krajowe eliminacje, dzięki czemu mógł pojechać z reprezentacją narodową do Abu Dhabi. Krzysztof Wieczorek jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu i stypendystą Fundacji Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – Piersi, a na co dzień trenuje judo pod okiem trenera Lesława Licznara.