Opolscy judocy wywalczyli brązowe medale w Pucharze Polski

Judocy z Opola wystartowali w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów, który odbył się w Pile. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali reprezentanci klubu TS Gwardia Opole, podopieczni trener Joanny Majdan-Błach. Maksym Tokarczuk w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -73kg stoczył trzy zwycięskie walki. W pierwszej trafił na Bartosza Dobranowskiego (KJ AZS Opole), a następnie przyszło jemu zmierzyć się z Adamem Stodolskim (UKS Leśnik Kaczory). Dopiero w konfrontacji z Mateuszem Garbaczem (UMKS Żak Kielce) o wejście do finału musiał uznać wyższość swojego rywala. Tokarczyk w walce o trzecie miejsce pokonał Patryka Kubickiego (Klub Środowiskowy AZS Gliwice). Natomiast Marta Gęsikowska w kategorii -57kg w walkach grupowych odniosła zwycięstwo z Martą Kuraś (UKS judo Wolbrom) i porażkę z Joanną Janeczko (UKJ ARCUS Warszawa), a w pojedynku o wejście do finału uległa późniejszej triumfatorce Zuzannie Łogożnej (Polonia Rybnik).
Trzecie miejsce wywalczył także Tomasz Szczepaniak w kategorii -90kg. Zawodnik KJ AZS Opole w pierwszym pojedynku uporał się z Norbertem Majcherem (UKJ Milenium Rzeszów), później pokonał Łukasza Zajączkowskiego (WKS Gwardia Warszawa), a w walce o wejście do finału przegrał z Radosławem Koszczyńskiem (AZS AWF Warszawa). W ostatnim pojedynku Szczepaniak zwyciężył Bartosza Maćkowskiego (UKJ 225 Warszawa) i tym samym zapewnił sobie miejsce na podium.

Data dodania: 26 maja 2019