Opolscy judocy walczyli w Pucharze Europy Juniorów

Reprezentanci KJ AZS Opole uczestniczyli w Pucharze Europy Juniorów oraz w międzynarodowym campie treningowym w austriackim Leibnitz. Udział naszych judoków w rywalizacji międzynarodowej jest wskazana, ponieważ przyczynia się do podwyższenia ich poziomu sportowego.
– W jednym z najmocniejszych Pucharów Europy w kategorii wiekowej juniora startowało prawie 600 zawodniczek i zawodników z całego świata, w tym z takich krajów jak Japonia, Brazylia, Kazachstan czy Kanada. W tym gronie jako jedyni Polacy znaleźli się zawodnicy KJ AZS Opole – relacjonuje trener Bartosz Dobranowski.

– W pierwszym dniu zawodów rywalizowali Hubert Pieczyński (do 60kg) oraz Mateusz Kozłowski (do 73kg). Hubert zakończył rywalizację po przegranej walce z Brytyjczykiem, natomiast Mateusz w pierwszej walce zwyciężył reprezentanta Szwajcarii, natomiast w kolejnej rundzie musiał uznać wyższość Portugalczyka – aktualnego wicemistrza Europy. W drugim dniu do rywalizacji stanął Jakub Pankowski (do 81kg), który przez efektowny rzut pokonał reprezentanta Hiszpanii. Niestety w drugiej walce przez małe błędy uległ na kary Brazylijczykowi, co zakończyło jego udział w turnieju. Na szczęście nie był to koniec austriackiej przygody naszych zawodników. Do ekipy dołączyli Jan Jesionek oraz senior Tomasz Szczepaniak by wspólnie uczestniczyć w campie. Podczas pięciu jednostek treningowych każdy z zawodników miał okazję stoczyć po kilkadziesiąt walk treningowych z całą czołówką europejską i nie tylko – podsumował trener.

Źródło >>> www.facebook.com/judoopole

Data dodania: 07 Cze 2019