Opole gościć będzie uczestników Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów

Stolica naszego regionu już wkrótce stanie się areną zmagań młodych dżudoczek i dżudoków, którzy powalczą o medale i tytuły Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. W dwudniowej imprezie swoje umiejętności zaprezentuje blisko 300 sportowców reprezentujących 80 klubów z całego kraju, w tym z naszego regionu.

– Polski Związek Judo wysoko ocenia działalność opolskiego środowiska judo oraz poziom organizowanych przez nas imprez, co nas bardzo cieszy, a wskazanie Opola jako miejsca przeprowadzenia pierwszych w sezonie 2024 zawodów rangi mistrzowskiej nie jest przypadkiem – zaznacza Tomasz Błach, prezes TS Gwardia Opole, organizator turnieju.

Rywalizacja przebiegać będzie na trzech matach rozłożonych w hali Stegu Arena. W pierwszym dniu zaplanowane są walki indywidualne, które będą kontynuowane nazajutrz, a po ich zakończeniu rozpocznie się nowy turniej – Drużynowe Mistrzostwa Polski Mixed Teams Reprezentacji Województw. Poczynaniom dżudoczek i dżudoków przyglądać się będą trenerzy kadr narodowych, męskiej i kobiecej. Opolskie zawody wyłonią grupę zawodników, którzy zostaną objęci opieką kadry narodowej i będą reprezentowali nasz kraj w prestiżowych zawodach na arenie międzynarodowej.

Termin zawodów:

sobota, 23 marca – od g.10:15

niedziela, 24 marca – od g.9:00

Miejsce zawodów: Hala Widowiskowo-Sportowa STEGU ARENA – Opole, ul. Oleska 70

Wstęp wolny!

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Opolskiego

Patronat medialny: Telewizja Polska TVP3 Opole, Radio OPOLE, Tygodnik O!POLSKA

Organizator: Towarzystwo Sportowe GWARDIA OPOLE i Okręgowy Związek Judo w Opolu

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Data dodania: 14 mar 2024