Opolanie z tytułami Mistrzów Polski Juniorów

Kąty Wrocławskie były gospodarzem dwudniowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Judo, które odbyły się w dniach 6 i 7 marca 2020 r. W imprezie świetnie spisali się dwaj judocy klubu KJ AZS Opole. PAWEŁ TYLEK w kategorii wagowej -60 kg stoczył cztery zwycięskie walki i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Z kolei tytuł mistrzowski po raz drugi z rzędu wywalczył JAKUB PANKOWSKI, który zdominował kategorię wagową -81 kg, o czym może świadczyć fakt, że każda z jego czterech zwycięskich walk nie dobrnęła do jednej minuty. Na wyróżnienie zasługują także ich klubowi koledzy, którzy rywalizację ukończyli na piątych miejscach – Mateusz Kozłowski (-73 kg) i Adam Kućmierz (-100 kg). W zawodach startowali także reprezentanci klubu TS Gwardia Opole, jednak bez powodzenia. Warto odnotować, że KJ AZS Opole odniósł zwycięstwo w punktacji medalowej mężczyzn i drugie miejsce w punktacji medalowej łącznej mistrzostw.