Opolanie startowali w międzynarodowym mitingu judo we Włoszech

Grupa opolskich judoków w miniony weekend przebywała we włoskiej Ravennie na zaproszenie miejscowego klubu, gdzie wzięła udział w międzynarodowym mitingu integracyjnym z udziałem sportowców z Norwegii, Holandii, Bośni, Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, odbywającym się w ramach XVII edycji „Dni sportu jako integracji”. W imprezie z doskonałej strony spisali się judocy z niepełnosprawnościami, którzy na co dzień trenują w klubie TS Gwardia Opole pod okiem trenera Lesława Licznara, szczególnie, że rywalizowali z bardziej doświadczonymi zawodnikami o wyższym stopniu wtajemniczenia, posiadającymi pasy w kolorach zielonym, niebieskim i brązowym. Każdy z nich stoczył po trzy lub cztery walki. Piotr Stelmach (kat. ne-waza 73 kg) i Krzysztof Wieczorek (kat. 90 kg) wygrali wszystkie pojedynki, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium. Daniel Przybyła (kat.73 kg) jedną walkę przegrał, dwie kolejne wygrał przez ippon, ale z uwagi na zdobyte punkty także zajął pierwsze miejsce. Fabian Szymaniec (kat. +100 kg) w walce o złoty medal nie podołał jedynie doświadczonemu judoce ze Słowenii i musiał się zadowolić miejscem na drugim stopniu podium. Natomiast Dominik Wilczek (kat. 90 kg) uległ jedynie swojemu klubowemu koledze i w zawodach zajął drugie miejsce.
Wyjazd opolskich judoków na ten prestiżowy turniej i camp treningowy był możliwy dzięki wsparciu samorządu województwa opolskiego.

Data dodania: 16 maja 2019