Opolanie z medalami Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo

Wspaniały wynik osiągnęli opolscy judocy podczas VII Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Luboniu k/Poznania (09.06.2019) zdobywając w nich grad medali. W imprezie wystartowało 112 zawodników. Podopieczni trenerów Jerzego Dodziana, Agaty Mróz-Pańkowskiej i Lesława Licznara stoczyli na macie wiele pasjonujących pojedynków, po których niejednokrotnie cieszyli się z odniesionego zwycięstwa.
Złote medale wywalczyli: Magdalena Kowal, Przemysław Prauzner, Piotr Wasyliszyn (wszyscy UKS Okay Opole), Krzysztof Wieczorek i Daniel Przybyła (obaj TS Gwardia Opole).
Brązowe medale zdobyli: Fabian Szymaniec, Dominik Wilczek, Piotr Stelmach (wszyscy TS Gwardia Opole) i Arkadiusz Soluch (UKS Okay Opole).
Na wyróżnienie zasługują również Marta Telesz i Tomasz Jurecki, którzy zajęli miejsca tuż za podium oraz Mariusz Makieła i Michał Zawiślak, którzy ukończyli rywalizację na miejscu piątym (wszyscy UKS Okay Opole).
Osiągnięty wynik jest efektem wzorowej pracy wykonywanej w opolskich klubach judo z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu i podopiecznymi opolskiej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego sukcesu.


Ekipa UKS Okay Opole


Ekipa TS Gwardia Opole

Wyniki Indywidualne:

GRUPA 1
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Mirek Kostka IKS ATAK 1
2 Marcin Gierlak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2
3 Adrian Szymkowiak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3
4 Filip Maniecki KS SP ŻARY 4

GRUPA 2
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Daniel Przybyła TS GWARDIA OPOLE 1
2 Paweł Sehr UKS Grórnik Konin 2
3 Norbert Tomaszewski KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3

GRUPA 3
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Igor Paluch UKS Górnik Konin 1
2 Michał Bryl IKS ATAK 2
3 Fabian Szymaniec TS Gwardia Opole 3

GRUPA 4
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Krzysztof Wieczorek TS GWARDIA OPOLE 1
2 Adrian Pawłowski KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2
3 Arkadiusz Soluch UKS OKAY 3
4 Dominik Wilczek TS GWARDIA OPOLE 3
5 Mariusz Makieła UKS OKAY 5
6 Artur Marianowski KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 5

GRUPA 5
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Mateusz Służałek KS Budowlani Sosnowiec 1
2 Szymon Nowak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2
3 Adam Mietliński KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3
4 Mikołaj Konik KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 4
5 Michał Zawiślak UKS OKAY 5

GRUPA 6
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Rafał Topolski IKS ATAK 1
2 Julia Majewka KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2
3 Maciej Smoliniec ADA JUDO FUN 3
4 Andrzej Olejnik KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 4
5 Mikołaj Cherek ADA JUDO FUN 5

GRUPA 7
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Mateusz Bielecki IKS ATAK 1
2 Sebastian Szydlik IKS ATAK 2
3 Patryk Wasilkowski ADA JUDO FUN 3
4 Piotr Kiedrowicz ADA JUDO FUN 4

GRUPA 8
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Tadeusz Woźniak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 1
2 Wojtek Repliński ADA JUDO FUN 2
3 Wojciech Dołbniak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3
4 Adam Franczak UKS FENIKS BYTOM 4
5 Huber Rzepka ADA JUDO FUN 5

GRUPA 9
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Mateusz Andrzejak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 1
2 Iwo Zientek KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2

GRUPA 10
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Bogumił Banach UKS Spartakus Bielsko- Biała 1
2 Aleksander Pietroń KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2
3 Kamil Grdeń IKS ATAK 3

GRUPA 10A
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Michał Warno IKS ATAK 2
2 Aleksander Kotłowski KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 4
3 Piotr Wasyliszyn UKS OKAY 1
4 Kamil Graca UKS JUDO ŚWIĘTOCHŁOWICE 3

GRUPA 11
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Marcin Szczepanowski UKS FENIKS BYTOM 1
2 Tomasz Dyas ADA JUDO FUN 2
3 Karolina Pietrasik KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3

GRUPA 12
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Marcin Markiewicz UKS Spartakus Bielsko- Biała 1
2 Angelika Stachowiak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2

GRUPA 13
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Dawid Szweda UKS Spartakus Bielsko- Biała 1
2 Konra Szumski IKS TAK 2
3 Karol Gerlach ADA JUDO FUN 3
4 Tomasz Jurecki UKS OKAY 4

GRUPA 14
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Tymoteusz Kełpiński ADA JUDO FUN 1
2 Filip Marković KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2
3 Jan Truchan ADA JUDO FUN 3
4 Michał Wolski KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3
5 Mateusz Sałkiewicz KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 5
6 Maksymilian Grzeskowiak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 7

GRUPA 15
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Przemysław Prauzner UKS OKAY 1
2 Michał Brózio ADA JUDO FUN 2
3 Adam Zimny ADA JUDO FUN 3
4 Adam Kruszyński KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 4

GRUPA 15A
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Dawid Sikora KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 1
2 Oliver Trepiński ADA JUDO FUN 2
3 Tadeusz Koczur UKS SOKÓŁ PISARZOWICE 3
4 Aleksander Dziamski KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 4

GRUPA 16
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Kamil Kubiak ADA JUDO FUN 1
2 Bartosz Pawłowski KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2
3 Marcin Liszcz IKS ATAK 3

GRUPA 17
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Bartosz Siudyła ADA JUDO FUN 1
2 Mateusz Pęczalski KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 2
3 Piotr Stelmach TS GWARDIA OPOLE 3

GRUPA 18
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Leon Choiński GRYF SŁUPSK 1
2 Grzegorz Służałek KS BUDOWLANI SOSNOWIEC 2

GRUPA 20
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Maciej Krygier UKS SEKCJA SPORT 1
2 Gustaw Kender Sportowe Stowarzyszenie Niesłyszących MIG Gliwice 2
3 Kacper Dwoiczko UKS Dojo Sobótka 3

GRUPA 22
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Gabriela Krzyszkowiak KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 1
2 Marzena Piecha UKS Spartakus Bielsko- Biała 2
3 Anna Rybicka IKS ATAK 3
4 Marta Telesz UKS OKAY 4

GRUPA 23
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Magdalena Kowal UKS OKAY 1
2 Agnieszka Strąk IKS ATAK 2
3 Małgorzata Kozłowicz KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3
4 Weronika Fercho IKS ATAK 3
5 Anna Zawierucha UKS Spartakus Bielsko- Biała 3

GRUPA 24
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Radosław Sajka ADA JUDO FUN 1
2 Zuzanna Urbańska ADA JUDO FUN 2
3 Wiktoria Macioszek KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3
4 Ilona Kokot UKS FENIKS BYTOM 4
5 Sara Pućka KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 5

GRUPA 25
LP Imię i nazwisko NAZWA KLUBU Miejsce
1 Elżbieta Galla ADA JUDO FUN 1
2 Albin Cyrson ADA JUDO FUN 2
3 Weronika Zellner KS AKADEMIA JUDO POZNAŃ 3
4 Maria Pajdak ADA JUDO FUN 4
5 Zofia Kuhnel ADA JUDO FUN 5

Wyniki Drużynowo:

1. Akademia Judo Poznań
2. UKS Ada Judo Fun Gdańsk
3. IKS Atak Elbląg

Zdjęcia:
www.facebook.com/Fanjudo – fot. J.J. Halke FANJUDO
www.facebook.com/judo.okay.opole
www.facebook.com/janusz.pawlak.54

Więcej zdjęć >>> http://ozjo.opole.pl/galeria/mistrzostwa-polski-osob-niepelnosprawnych-lubon-09-06-2019/

Data dodania: 10 Cze 2019