Opolanie z medalami Mistrzostw Polski Młodzieży

Mistrzostwa Polski Młodzieży do lat 23 odbyły się w Józefowie koło Warszawy. W imprezie wystartowali reprezentanci opolskich klubów.

W kategorii wagowej do 57 kg tytuł wicemistrzowski wywalczyła MARTA GĘSIKOWSKA (TS Gwardia Opole), która była jedną z czterech rozstawionych zawodniczek i w pierwszej rundzie wylosowała wolny los. W drodze do finału wygrała z Dominiką Mróz (KJ DRAKO Warszawa), ale w najważniejszej walce uległa Joannie Janeczko (UKJ ARCUS Warszawa).

Na drugim stopniu podium stanął również HUBERT PIECZYŃSKI (KJ AZS Opole), który w kategorii wagowej do 60 kg stoczył cztery walki, w tym trzy zwycięskie z Wiktorem Barczyk Barczykiem (UKS Judo Wolbrom), Beniaminem Podemskim (UKS „6” Piła) i Michałem Grabiszewskim (UKS 10 Bydgoszcz). Uległ jedynie Patrykowi Łozińskiemu (GKS Czarni Bytom).

Z kolei jego klubowy kolega JAN JESIONEK w kategorii -66 kg zajął miejsce na najniższym stopniu podium. W pierwszej wygranej walce zmierzył się z Damianem Dembskim (UKS Dwunastka Leszno), a w kolejnej uporał się z Pavlem Hrytsko (KJ Politechniki Białostockiej Białystok). Na drodze do finału stanął jemu Przemysław Litwin (KS AZS AWF Wrocław), który okazał się lepszy. W walce o trzecie miejsce pokonał Michała Kotlewskiego (AZS UW Warszawa).

W mistrzowskim turnieju wystartował także MICHAŁ GĘSIKOWSKI (TS Gwardia Opole) w kategorii -81 kg, ale bez powodzenia. W pierwszej walce uległ późniejszemu triumfatorowi Jędrzejowi Steckiemu (SGKS Wybrzeże Gdańsk). W repasażach przegrał z Konradem Jewtuchem (PKS Olimpia Poznań).