Medale opolskich judoków w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów

Trzy medale, to dorobek opolskich judoków w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów, który odbył się w Piasecznie. W turnieju wśród kobiet skutecznie walczyła Marta Gęsikowska (TS Gwardia Opole) w kategorii 57 kg. Podopieczna trenerki Joanny Majdan-Błach wygrała wszystkie walki eliminacyjne i dopiero w finale musiała uznać wyższość utytułowanej Arlety Podolak (WKS Gwardia Warszawa). Z kolei w grupie mężczyzn w kategorii 60 kg na drugim stopniu podium zawody ukończył Paweł Tylek (KJ AZS Opole), który w walce finałowej uległ Antonowi Kleinosowi (UKJ Ryś Warszawa). Po brązowy medal sięgną Jakub Pankowski (KJ AZS Opole) w kategorii 81 kg, który w eliminacjach doznał porażki z Tomaszem Czerniawskim (AZS UW Warszawa), ale później wygrał wszystkie walki w repasażach. O podium otarł się Jan Jesionek (KJ AZS Opole) w kategorii 66 kg. W repasażach w walce o najniższy stopień podium uległ Filipowi Greli (AZS AWF Katowice) i ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu. 7. lokatę w kategorii 60 kg zajął Hubert Pieczyński, któremu los już w pierwszym pojedynku przydzielił późniejszego triumfatora Antona Kleinosa.