Medale opolskich judoków w Akademickich Mistrzostwach Polski

W Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w judo. Do dwudniowych zmagań (7-8.10.2020) przystąpiło 114 zawodników – 74 mężczyzn i 40 kobiet. W tym gronie nie zabrakło akademickich judoków reprezentujących Politechnikę Opolską z klubów KJ AZS Opole i TS Gwardia Opole. Nasi judocy zaprezentowali się z dobrej strony. Walki finałowe wygrali: Paweł Tylek w kategorii wagowej – 60 kg, Jakub Panowski w kategorii – 81 kg (obaj KJ AZS Opole) oraz Marta Gęsikowska (TS Gwardia Opole) w kategorii – 57 kg i wszyscy stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce w kategorii – 66 kg zajął Jan Jesionek (KJ AZS Opole) wywalczając tytuł wicemistrzowski. Poza strefą medalową znalazł się Michał Gęsikowski (TS Gwardia Opole), który był 5. w kategorii – 81 kg. Wyniki uzyskane przez judoków opolskiej uczelni przyczyniły się do tego, że Politechnika Opolska w generalnej klasyfikacji drużynowej zajęła 3. miejsce, zaś w klasyfikacji drużynowej w typie uczelni technicznych 2. miejsce. Impreza została przeprowadzona na matach Uczelnianego Centrum Sportu i Rekreacji Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.