Klub Judo AZS Opole potęgą w kategorii juniorskiej

Sukcesem zakończył się start opolskich judoków w zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Poznaniu, gdzie zdobyli grad medali.
Klub Judo AZS Opole wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów! Akademicy w drodze po złoty medal stoczyli zwycięskie mecze z UKS „6” Piła oraz MKS Juvenia Wrocław. Nasz zespół występował w składzie: Hubert Pieczyński, Paweł Tylek, Jan Jesionek, Tomasz Zielski, Mateusz Kozłowski, Adam Bunkiewicz, Jakub Pańkowski, Piotr Berlanka, Konrad Stanuszek, Adam Kućmierz i Dominik Jaworski.
Wcześniej podopieczni trenerów: Anny Chodakowskiej, Jerzego Dodziana, Tomasza Kowalskiego i Bartosza Dobranowskiego, świetnie spisali się w turnieju indywidualnym. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Adam Kućmierz (kat. -100kg) i Jakub Pańkowski (kat. -81kg). Na drugim stopniu podium stanęli: Mateusz Kozłowski (kat. -73kg) i Hubert Pieczyński (kat. -55kg). Natomiast brązowe medale wywalczyli: Alicja Myśliwiec (kat. -52kg) i Dominik Jaworski (kat. +100kg). Udział w zawodach na punktowanych 7. miejscach w kat. -73kg zakończyli: Adam Bunkiewicz i Michał Gęsikowski (TS Gwardia Opole). KJ AZS Opole okazał się najlepszy w klasyfikacji medalowej oraz punktowej mężczyzn.
Składamy serdeczne gratulacje opolskim medalistom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu KJ AZS Opole.

Data dodania: 11 mar 2019