KJ AZS Opole drużynowym mistrzem Polski seniorów!

Wspaniały sukces osiągnęli judocy Klubu Judo AZS Opole w Rybniku, podczas rozegranych tam Mistrzostw Polski.
Męski zespół wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów, a w drodze po złoto musiał stoczyć cztery zwycięskie mecze z zespołami: KŚ AZS Gliwice, GKS Czarni Bytom, KS AZS AWF Wrocław i KS AZS AWF Katowice – wszystkie zakończone rezultatem 3:2.
Tałach Tomasz (+90 kg)

Opolanie sięgnęli także po dwa medale indywidualne wśród seniorów.
W kategorii wagowej do 81 kg brązowy medal zdobył junior Jakub Pankowski, który stoczył cztery zwycięskie pojedynki i tylko raz uległ uczestnikowi mistrzostw świata seniorów Sebastianowi Marcinkiewiczowi.
Z kolei Tomasz Szczepaniak w kategorii wagowej do 90 kg stoczył trzy zwycięskie walki, jednak w drodze do finału uległ reprezentantowi Polski Rafałowi Kozłowskiemu i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.
Na wyróżnienie zasługują także dwa piąte miejsca, na których znaleźli się junior Hubert Pieczyński w kategorii wagowej do 60 kg (bilans walk 2:2) oraz Tomasz Kowalski w kategorii wagowej do 73 kg (bilans walk 3:2).

Gratulujemy osiągniętego wyniku sportowego zawodnikom oraz ich trenerom.