KJ AZS Opole drużynowym mistrzem Polski seniorów!

Wspaniały sukces osiągnęli judocy Klubu Judo AZS Opole w Rybniku, podczas rozegranych tam Mistrzostw Polski.
Męski zespół wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów, a w drodze po złoto musiał stoczyć cztery zwycięskie mecze z zespołami: KŚ AZS Gliwice, GKS Czarni Bytom, KS AZS AWF Wrocław i KS AZS AWF Katowice – wszystkie zakończone rezultatem 3:2.
Skład mistrzowskiego zespołu KJ AZS Opole:
Wawrzyczek Patryk (-66 kg)
Jesionek Jan (-66 kg)
Pieczyński Hubert (-66 kg)
Kowalski Tomasz (-73 kg)
Dobranowski Bartosz (-73 kg)
Pankowski Jakub (-81 kg)
Berlanka Piotr (-81 kg)
Szczepaniak Tomasz (-90 kg)
Tałach Tomasz (+90 kg)

Opolanie sięgnęli także po dwa medale indywidualne wśród seniorów.
W kategorii wagowej do 81 kg brązowy medal zdobył junior Jakub Pankowski, który stoczył cztery zwycięskie pojedynki i tylko raz uległ uczestnikowi mistrzostw świata seniorów Sebastianowi Marcinkiewiczowi.
Z kolei Tomasz Szczepaniak w kategorii wagowej do 90 kg stoczył trzy zwycięskie walki, jednak w drodze do finału uległ reprezentantowi Polski Rafałowi Kozłowskiemu i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.
Na wyróżnienie zasługują także dwa piąte miejsca, na których znaleźli się junior Hubert Pieczyński w kategorii wagowej do 60 kg (bilans walk 2:2) oraz Tomasz Kowalski w kategorii wagowej do 73 kg (bilans walk 3:2).

Gratulujemy osiągniętego wyniku sportowego zawodnikom oraz ich trenerom.

Wyniki:
Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów – 20-21.9.2019 > http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=487
Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów – 22.9.2019 > http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=488

Zdjęcia: www.facebook.com/judoopole

Data dodania: 24 Wrz 2019