III Opolski Integracyjny Festiwal Judo już w czerwcu

Trzecia edycja Opolskiego Integracyjnego Festiwalu Judo odbędzie się w drugi weekend czerwca.

Dwudniowa impreza ciesząca się dużą popularnością jest sportowym świętem dla małych judoków ćwiczących w klubach zrzeszonych w Okręgowym Związku Judo w Opolu oraz dla osób z niepełnosprawnościami. W bieżącej edycji udział zapowiedzieli także sportowcy z innych klubów oraz judocy z Czech.

Celem przedsięwzięcia jest promocja dyscypliny olimpijskiej jaką jest judo, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez uprawianie judo, propagowanie judo jako doskonałej formy rehabilitacji ruchowej i społecznej szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami, a także integracja dzieci i osób z niepełnosprawnościami poprzez udział w zawodach sportowych.

W pierwszym dniu imprezy zostanie przeprowadzony turniej na trzech matach. Najmłodsze dzieci stoczą walki w ne-waza, a starsze w tzw. stójce z zakazem stosowania niebezpiecznych technik. Natomiast zawodnicy z niepełnosprawnościami podejmą rywalizację zgodnie z aktualnymi przepisami walki grup osób z niepełnosprawnościami. Nazajutrz młodzi judocy będą mieli okazję udziału w treningu, który poprowadzi japoński szkoleniowiec Gen Yonenaga. Pierwsza część będzie poświęcona technikom walki, a w drugiej odbędzie się randori.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do kibicowania małym wojownikom i judokom z niepełnosprawnościami. Wstęp wolny.

Komunikat organizacyjny >>> http://judo.opole.pl/wp-content/uploads/2019/05/KOMUNIKAT-OIFJ-2019-06-08.pdf

Data dodania: 15 maja 2019