Grad medali opolskich judoków na Mistrzostwach Polski Weteranów

Nasza ośmioosobowa reprezentacja składająca się z judoków z klubów TS Gwardia Opole oraz KSW Opole z powodzeniem startowała w XIX Mistrzostwach Polski Weteranów w Krakowie osiągając znakomity wynik. W imprezie uczestniczyło ponad 200 zawodników i 70 zawodniczek. Część z nich rywalizowało w mistrzostwach amatorów. W rywalizacji weteranów (brązowe i czarne pasy) walczyli judocy w wieku 30-75 lat. Poziom turnieju był wysoki. Opolanie stoczyli wiele pasjonujących walk i należeli do wyróżniających się zawodników, zdobywając w sumie zdobyli sześć cennych medali. Tytuły mistrzowskie i złote medale wywalczyli: Irena Tokarz-Ogrodnik, Jolanta Lewczak-Brożyna i Wojciech Piekarczyk. Wicemistrzem Polski ze srebrnym medalem został Lesław Licznar, zaś brązowe medale i miejsca na najniższym stopniu podium przypadły Robertowi Czechowskiemu i Ireneuszowi Kranciochowi. W zawodach startowali również Adam Wierzbicki i Krzysztof Danielak, którzy otarli się o mistrzowskie podium i ostatecznie zajęli piąte miejsca. Jednym z sędziów podczas mistrzowskiego turnieju był Janusz Pawlak z Opola.