Druga edycja Opolskiego Integracyjnego Festiwalu Judo za nami

Hala Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego GWARDIA w dniach 13 i 14 października br. stała się areną II Opolskiego Integracyjnego Festiwalu Judo – turnieju dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami.
W pierwszym dniu rozegrano walki sędziowane dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami, a także rywalizację najmłodszych w formule Funny Judo. Judocy zmagali się na trzech matach a ich wyczynom przyglądali się żywo reagujący kibice, którymi byli ich rodzice i inne osoby towarzyszące. Wcześniej występ artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych trenujący judo. Grupa Fabianos Companieros wykonała dwie melodyjne piosenki ze wsparciem Marka „Małęgo” Kryjoma z zespołu Piersi, otrzymując po występie gromkie brawa.
W imprezie udział wzięli judocy z klubów z Opolszczyzny oraz spoza naszego regionu, w tym grupa z czeskiego Ołomuńca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, dyplom oraz mini-judogę, a najlepsi w swoich kategoriach także puchary.
Nazajutrz odbył się specjalny trening poprowadzony przez mistrzynie judo, Joannę Majdan – pierwszą polską medalistkę mistrzostw świata seniorek oraz Irenę Tokarz-Ogrodnik – medalistkę mistrzostw Europy seniorek i mistrzostw świata juniorek. Rozgrzewka obfitowała w różne zabawy, które cieszyły się dużą aprobatą uczestników treningu, następnie Panie trenerki skupiły się na doskonaleniu technik nożnych. Na zakończenie odbyło się randori, gdzie każdy trenujący miał okazję zmierzyć się z pozostałymi trenującymi oraz mistrzyniami.
Imprezę zorganizowało Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole.
W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja tego cieszącego się popularnością turnieju.

Więcej zdjęć:
Galeria 1 >>> http://ozjo.opole.pl/galeria/ii-opolski-integracyjny-festiwal-judo-opole-13-14-10-2018/
Galeria 2 >>> https://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=1825423137575940&__xts__%5B0%5D=68.ARA7MPl-BShmADnaNGyKFZcP5HTfHD6_evWoOdcGIV9L88lfls0sOkCaWUmKR7nZGjku3fJv98-9OshkhU5KwHMDa0yQQt_2uxLn11PSJwGxcWQP725jKhVQHgcbe2zvqvr3L4IuN7TVAo0FUApUZ6PgoLVgH_34BGIR2OpRBPMqib_rys-3Hwqt74qoM0EAgi4p8CP27J8&__tn__=-UC-R

Data dodania: 26 Paź 2018