28 października świętujemy Światowy Dzień Judo

PRZYJAŹŃ (FRIENDSHIP) jest motywem przewodnim Światowego Dnia Judo w 2018 roku.

Światowy Dzień Judo odbywa się tego samego dnia każdego roku, ponieważ 28 października jest dniem urodzin Jigoro Kano, założyciela judo, jednej z najczęściej uprawianych dyscyplin sportowych na świecie. Obecnie więcej niż 40 milionów ludzi codziennie uprawia judo na całym świecie. Jest to dzień poświęcony trenerom, judokom i wszystkim miłośnikom judo.

Każdemu świętu towarzyszą motywy przewodnie, które związane są z filozofią judo. W poprzednich latach były to: COURAGE – ODWAGA (2017), JUDO FOR THE WORLD – JUDO DLA ŚWIATA (2016), UNITY – JEDNOŚĆ (2015), HONOUR – HONOR (2014), PERSEVERANCE – WYTRWAŁOŚĆ (2013), JUDO FOR ALL – JUDO DLA WSZYSTKICH (2012) i RESPECT – SZACUNEK (2011).

Światowy Dzień Judo jest okazją, aby w sposób szczególny uczcić święto naszej olimpijskiej dyscypliny w klubach z razem z zawodnikami, przeprowadzić akcje promocyjne lub realizować inne pomysły, do czego gorąco zachęcamy.

Z okazji Światowego Dnia Judo wszystkim trenerom, działaczom i sędziom klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Judo w Opolu składamy podziękowanie i uznanie za walne przyczynianie się do rozwoju naszej dyscypliny sportu. Zawodnikom życzymy wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów i wielu sukcesów sportowych.

Data dodania: 25 Paź 2018